Renginių fotografija
06/23/2017

Kaip pasirinkti tinkamą renginio fotografą?

Daugelis klientų stebisi mano darbu renginio metu. Mano manymu, tai yra dėl to, nes kol kas Lietuvoje gausu “fotografu”, kurie turi tik gerą techniką, bet nenutuokia kaip turi elgtis būdami renginių fotografais.

Koks turi būt profesionalus renginio fotografas?

1. Kiekvienas šventės dalyvis svarbus. Fotografas(-ai) atsakingi už tai, kad kiekvienas būtų nufotografuotas. Jūs pasamdėte žmogų, kuris yra savo srities profesionalas. Jum nereikia begiot jam iš paskos ir rodyti ką nufotografuoti – fotografuoju visus ir viską, kas bus nereikalinga galima bus ištrinti. (Žinoma, gali būti ir tokių svečių, kurie yra itin svarbūs ir į juos reikia atkreiptį daugiau dėmesio, tuomet nepamirškite to pranešti fotografui.)

2.“Fotografas medis” – jei jūsų pasamdytas fotografas stovi kaip medis ir laukia kol svečiai ateis paprašyti nuotraukos, tai tokios ir galerijos galite tikėtis – “puikios“. Portretai, bendras vaizdas, 50 nuotraukų. Taip neturi būti. Tikrai geras fotografas nestovės ir nelauks kol kas nors prie jo prieis ir paprašys nuotraukos. Vos tik atvykstu į renginį imuosi darbo, išanalizuoju programą ir deliojuos planą, kada svečiai turės daugiausiai laiko ir galima bus juos paraginti nusifotografuoti. (Iš patirties galiu pasakyti, jog geriausia nieko nelaukti ir pradėti dar besirenkant svečiams.) Nebijau atsakymo NE, NEFOTOGRAFUOKITE MŪSŲ ir net tuo atveju dažniausiai žmones įkalbinu nusifotografuoti. Gavę nuotraukas žmonės lieka patenkinti ir visgi džiaugiasi nusifotografavę.

3. Šypsenos veide – vienas esminių momentų norint išgauti gražią galeriją. Fotografas privalo mokėti pralinskminti, pakalbinti. Šventės svečiai turi jaustis jaukiai, fotografas privalo išlikti santūrus ir malonus. Tenka fotografuoti išties didelių imonių renginius. Pasiteisinimas, jog “jūsų įmonėje per daug rimti žmonės, kurie nesišypsojo man” yra visiškai juokingas. Pastangos – tai vienintelis ir pats geriausias būdas atlikti savo darbą tinkamai. Fotografas turi būti komunikabilus ir nebijoti dirbti, daryti tai, kas jam priklauso, ir net blogiausioje situacijoje sugalvoti būdą kaip pagyvinti galeriją ir išgauti linksmą šventės nuotaiką.

4. Emocijų perteikimas. Renginio galerijoje turi atsispindėti ne tik žmonių portretai ar šventinės dekoracijos. Toli gražu ne… Geras fotografas privalo pagauti tuos momentus, kurie atspindėtų vakaro stilių, nuotaiką. Žiūrėdami galerija turite norėti užsukti į šį renginį, gailėtis, kad nedalyvavote. “žiūrint į nuotraukas buvo nuostabus, linksmas ir labai gražus renginys, gaila, kad praleidau”, štai tokios mintys turi sukis galvoje pasižiūrėjus išties profesionalią galeriją.

5. Detalės. Fotografas turi atkreipti dėmesį ne tik į tai, kaip atrodo žmonės pirmame plane, tačiau ir “backgrounde”, ar jis užpildytas? Ar aplinka tvarkinga? Ar žmones geros nuotaikos?

5 esminiai “patarimai” nuspręsti ar turėjote gerą fotografą.

Turėjau geriausią mokytoją – praktiką. Dirbau ir dirbu su didžiausiomis įmonėmis Lietuvoje, fotografuoju išties rimtus renginius, gautų pastabų bei pagyrimu dėka galiu jums papasakoti ir pasakyti visą tiesą. Tikiuosi, kitąkart pasirinksite teisingai.

#tomassimkusphotography

Naujausi Įrašai